Mina nya små skönheter från Crazy Factory. ♥ Det är rea på många pluggar just nu så jag passade på att beställa hem lite igen. Flera av de jag beställde sist från Crazy Factory har jag ju tappat någonstans så jag har inte så många par längre… Mina stackars öronsnibbar har tappat förmågan att dra åt sig så mina pluggar sitter inte i så särskilt hårt längre.
Jag passade även på att beställa nya nipple shields, en nya näspiercing och en kulhållare. Varför har jag aldrig tänkt tanken på att köpa piercingverktyg tidigare?! Jag är otroligt pinsamt dålig på att byta vissa av mina piercingar eftersom att jag inte klarar av att hålla fast små kulor. Att dessutom behöva snurra på dem är ju totalt omöjligt! Jag fattar verkligen inte hur andra klarar av det. Tack vare min oförmåga byter jag inte piercingar så särskilt ofta. Jag hoppas verkligen att verktyget fungerar för annars kommer jag att gråta blod. Jag är trött på att spendera tid, tårar och frustration på något som jag sedan ger upp med. Okej, nu överdrev jag kanske lite (men bara lite)... Men jag är faktiskt less på att behöva be om hjälp för något som jag borde kunna klara av själv. Aldrig anade jag att jag skulle vara så inkompetent när jag tog min första piercing.
Så coola färger!! <3 😀
Sv: Kul att du är med o tävlar! Skriv gärna din mejl så jag lätt kan kontakta dig om du vinner! 🙂
Jaaa, älskar dem! :DD
Åh, trodde att den skulle synas automatisk för dig… skrev ju in den där man skriver in sitt namn och sin hemsida. o: Sorry!
Min email är ninjapuffen@hotmail.com
Hej! Vinnaren av veckans blogg är nu dragen! 🙂