Jag sitter med färg i håret och väntar på att få gå och värma mig i duschen. Det är verkligen iskallt i vårat hus och mitt rum verkar tycka om att vara värst. Tyvärr så mådde inte Sofie så bra så hon kunde tyvärr inte komma över idag (krya på dig vännen!). Jag och mamma har åkt runt för att handla mat, gå på systemet och åka till min praktik för att köpa en vattenpump till den framtida dammen. Gulligt nog så var de snälla nog att ge oss personalrabatt så mamma vart glad. Mitt liv låter nog inte så särskilt roligt och i och för sig så är det ju inte det, men tyvärr så lyckas jag aldrig få ner så mycket av det som faktiskt händer. Det finns nog en hel del att berätta men jag får knappt fram något om det. Ikväll så ska jag ge bloggen ett nytt försök och hoppas på att min skrivkramp har försvunnit. Det känns så tomt och tråkigt annars… Visst är det lite kul att ens blogg nästan blir som ens barn?
Vad blir det för hårfärg ? =)
Äh, så farligt är det inte, jag överlever – nog. =P
haha 😀
vet inte 🙁 har försökt ändra tusen ggr, men funkar inte.. har du typ nån aning? 🙂
Mitt rum är likadant, att den är kallast D:
Ooh, ta kort sedan, eller du kanske borde köra på lite mahogny-stuk ?
Rödbrunt håller sig lite bättre, och bleks inte lika mycket. =)
Haha, that is true, inte så enkelt att bleka bort det röda, ett mindre helvete faktiskt. ;D
Annars kanske du borde färga permanent, och köra en liten toning på ? =)
fett skön blogg du hra 🙂 , iaf haft en bra dag ?
sv: jag ska nog vänta ett tag, min hårbotten är helt sönderbränd :/ avfärgade som sagt 3 gånger, och frisörens avfärgningar är rätt starka, är fortfarande lite lite röd i håret.
vad ska du färga för nåt nu? 🙂
yeeas 😛
Hvilken bra side dette er. Om du har noen artikler innom alternativ medisin kan du poste dem på min side http://www.alternativmedisin.org
Ha en fin dag
Kan du inte lägga in före och efter bild? eller färgar du bara utväxten typ? 🙂
aha, synd D: men har du kvar bloggsvarinvites? 🙂
Aawh, tack sötnos! Vi syns på tisdag eller onsdag istället. 😉 <3
vill också ha sommar!.. 🙂