Nu är jag hemma igen! Fast det slutade med att jag ljög i förra inlägget… Det blev Tanto istället för Rålis pga. min lilla sjusovare. Vi åt lunch i parken och njöt av solen som kom och försvann. Efter ett tag kom Tuvas kompis Lotta och ett par kompisar till henne som hade med sig sin galet söta lilla son ♥ Ni skulle ha sett leendet han fick när han fick ta på sig ett par för stora solglasögon! Så himla gulligt. Åt Calippo Shots också till mellis! Det kändes nostalgiskt och påminde lite om Twister på smaken, nomnom.
Nu måste jag komma på något att äta också… uhu, vad jobbigt! Är så himla trött, hungrig och illamående. Är egentligen bara sugen på Cola som jag inte ens har, argh. Hahah snacka om i-landsproblem! Sen blir det att se på… *trumvirvel* …. NARUTO! Ni kan inte ana hur spännande det är just nu. Är så grymt taggad!
Jag kanske är lite töntig men jag får faktiskt lite hjärtklappningar av de senaste avsnitten. Det är nu det verkligen börjar hända grejer och man får se alla i action. Jag är lite rädd för att det ska ta slut men samtidigt vill jag så gärna veta vad som händer, vilka som lever och dör, om Sasuke ändrar sig eller inte, få se mer av Madara, se Narutos riktiga krafter…. Åhhhh. Jag blir galen av förväntan!
Btw, jag vill ha Tuvas tatuering på Gramse….
sv: Härligt, jo tack jag mår fint! 🙂
My recent post En bra jävla låt!
sv: Exakt vad ska jag använda vid rengöring? Just nu så kör jag bara på klorhexidin, hur det nu stavas. Och btw, vet du hur långt man kan gå, så att det växer igen sen när man tar ut töjningen? Kommer säkerligen vilja ta ut den ngn gång i framtiden, och då vill jag inte töja så mkt så att det inte växer igen fint :'3
Höhö, visst e han fein c:
calippo shots <3
PS. delta gärna i min gissningslek på bloggen & vinn en länkning, kram!
jag tror att jag är lite mer avis heeh 😀
Gramse i Bumbibjörnarna? :'D
My recent post Konstant trötthet och andning